חשיבות התאמת המכירה לסגנון התקשורת של הלקוח היא מכריעה ביותר לקבלת הישגי מכירות מרשימים מודל התקשורת הבינאישית מחלק את סוגי הלקוחות לארבעה סגנונות שונים של אישיות : משימתי, מקדם, מנתח ותומך .

המשימתי – קצר ותכליתי, מונע על ידי משימות יעדים וביצועים, המשימתי נתפס כאדם קר וקשוח . כשהמשימתי מדבר, מבוצעות תנועות חדות וקצרות בידיו . בדרך כלל, הוא נתפס על ידי האחרים כמנהיג טוב, בעל יכולת תאום עבודות ואנשים, ביצועיסט, אמין וישיר, איתן וחזק, ממוקד, ברור, חבר נאמן ומנהל טוב . לפעמים מיחסים לו תכונות של תוקפנות, חסר רגש, לא לבבי, מלא חשיבות עצמית, חסר דמיון, בלתי אנושי, פועל כמכונה, מונע על ידי משימה ללא התחשבות בבני האדם וישיר מידי .

המקדם – חייב להציג את עצמו באריכות, אוהב להיות "מרכז העניינים" כשהמקדם מדבר מבוצעת שפת גוף גדולה (חייב מרחב בדיבור), אדם חם ונחמד, טון דיבור דומיננטי (מדבר בווליום גבוה), מעוניין בהכרה . המקדם איננו פורמאלי ומצפה מאתנו להיות כך, לכן ההתייחסות למשתתפים בפגישה הינה חמה ולבבית . המקדם אינו אוהב משמעת, מסגרות בעבודה וכשמתייחסים אליו כמו כולם (אוהב להיות מיוחד) . נתפס על ידי האחרים כמנהיג כריזמטי, מביא להתרגשות הקהל, מסקרן, מאוד חי וחיוני, יצירתי, אנושי, חם, חברתי, תמיד כיף להיות איתו . לפעמים מיחסים לו תכונות מניפולטיביות, חסר עומק, רעשן, לא רציני, חסר משמעת, לא תמיד דובר אמת .

המנתח - כשמו כן הוא, חייב לחקור ולבחון כל עסקה לפרטי פרטים לפני קבלת החלטות, שונא לטעות וגם להטעות, אינו מאריך בדיבור היות וחושב שמנתחים גם אותו, שפת הגוף קטנה והדיבור עדין ושקט . נוכל לזהותו לפי ריבוי השאלות שהוא שואל . המנתח חייב נתונים לוגיים מדויקים כדי לעבד מידע, במקום העבודה נחשב המנתח לאיש הרציני והיסודי שניתן לסמוך עליו, בדרך כלל, נתפס על ידי האחרים כבעל כושר הקשבה, איש צוות טוב, הגיוני, רציני, מהימן, ושקול. לפעמים מיחסים לו תכונות של חסר עמוד שדרה, מהוסס, ביורוקרט, רשמי, איטי בקבלת החלטות, אדם למשימות קטנות, קטנוני בפרטים, מנותק ומכני .

התומך - כשמו כן הוא, חייב תמיכה רגשית בעת המכירה, הקניה הינה אמוציונאלית לרוב ופחות רציונאלית, חשוב לו להעריך בדיבור כדי להכיר את הצד השני, אך עם זאת שפת הגוף שלו קטנה והדיבור עדין ושקט . במידה וספקנו לתומך שירות טוב, נקבל לקוח נאמן ולאורך זמן . התומך חייב התייחסות לפן האנושי, שירות, תמיכה וכמובן לחלק הרגשי . נתפס על ידי האחרים כאדם חם, מקשיב טוב, איש צוות, רציני, מהימן, עובד מסור, רגיש, מנהיג שיקול דעת, הגיוני, מחויב ועובד קשה . לפעמים מיחסים לו תכונות של חולשה, הססנות, רגשני מידי, אדם למשימות קטנות, "מייצר בעיות", מנותק ובכיין .

ארבעת הסגנונות מחולקות פעמיים לשתי קבוצות של שניים, כאשר בכל חלוקה כל אחת משתי הקבוצות בעלת מאפיינים מנוגדים לשנייה .

1. הסגנונות הדומיננטיים – משימתי ומקדם

והסגנונות הפסיביים – התומך והמנתח .

2. הסגנונות הרשמיים – המנתח והמשימתי

והסגנונות הלא רשמיים – התומך והמקדם .

 • ברמה האישית שלי זה שיפור לי שתי נקודות. אחד ברמה העסקית אחד ברמה הזוגית. אני ממליץ לכל אחד ללכת ולנסות ואני חושב שאל תסתכלו על הכסף, אני החזרתי אותו שלוש פעמים מאז שהתחלתי את הקורס. ממליץ לכל אחד, באהבה, מעבר לזה שהיא אישה מדהימה היא מעבירה את זה בצורה מאוד מאוד קצרה ועניינית.  
  קובי קדוש
  יועץ נדל"ן
 • יצאתי עם הרבה מאוד תובנות אם זה ברמה של ניהול עסקה, אם זה ברמה של התמודדות מול סוגים שונים של אנשים. אני לקחתי מהדברים הרבה באופן אישי אלי, כלקוח.
  אמנון ליבנה
  מדריך טיולים
 • היא יורדת לפרטים ומפרקת את תהליך המכירה בצורה מאוד מאוד יפה, מאוד מאוד מקצועית. יש לה את האנרגיות המתאימות לכך. פשוט נהנתי בפנים, היא מאוד מקצוענית. לא מפרגן לכל אחד, לה - מאוד!
  ניר כרמלי
  שיווק בפייסבוק
 • זה חיזק לי הרבה מאוד מהאסרטיביות. ויש כבר כמה עסקאות מאוד מאוד טובות שסגרתי ואני מרגיש שזה בזכות הקורס שלה.
  עו"ד גד בנט
  חברב לעריכת פטנטים
 • מלאת אנרגיה מלאת רעיונות. נתנה לי המון מוטיבציה לעשות דברים חדשים בעסק שלי. להסתכל בזויית חדשה על דברים ואני בטוחה שהכלים שהיא נתנה לי יניבו פירות נפלאים.
  מירב שרמן
  מפתחת שיטת שרמן
 • הסדנה הזאת מאוד מאוד מחדדת את המסרים. היא מאוד מאוד מחדדת את יכולת המכירה שלי. ואני נשבתי בקסמיה, אישה חמודה לאללה, ונרשמתי לסדנת המכירות שלה.
  אוסנת חפץ
  שיווק באינטרנט
 • "עברתי סדרת אימונים עם ליבי ואני ממליץ בחום! לכל מי שרוצה להתקדם, לכל מי שרוצה להתפתח, לכל מי שרוצה לשכלל את יכולות המכירה שלו, היא פשוט אלופה!"
  פינקי ירחי
  אדריכל
 • "קיבלתי מליבי המון כלים ומיומנויות איך להשיג את הדברים ואיך למכור ואני מאוד ממליץ על אימון המכירות עם ליבי לכל מי שמעוניין לקדם את עצמו בנושא"
  יואב שלוסברג
  מנכ"ל ובעלים "החידון והחוויה"
 • "ליבי היא אישיות מדהימה קודם כל, היא הביאה אותי מנקודה של חוסר רצון למכור או בכלל להתעסק עם זה למצב בו אני אוהב למכור ועושה זאת בהנאה רבה. בזכותה הקמתי משרד משלי. תודה ליבי."
  עו'ד שחר שוורץ
  דיני משפחה
 • "אני רוצה להודות לך! קיבלתי ממך שפע של טיפים ורעיונות יעילים איך להרכיב את המכירות של העסק שלי. אין ספק שיש לך ידע וניסיון רב בתחום ושאת מאוד מקצועית. אני אכן משתמשת בכלים שקיבלתי ממך ויש תוצאות בשטח!"
  ג'נטה חבקוק
  פתרון יצירתי
 • "רציתי לציין את מלא האנרגיה החיובית שהכנסת במוקד החל משינויים חיצוניים ועד לשינויים מהותיים בחשיבת הטלפנים... הסדנאות היו בנויות ברמה גבוהה ומעבר לכך תוצאות ההתרמה במוקד השתפרו בכ20% בתקופת שהותך במוקד!"
  אוריה
  מנכ"לית ארגון לחיות בכבוד- ארגון סיוע לנזקקים
 • "ליבוש, אני רוצה לומר לך תודה ענקית. פשוט תודה על הקורס הזה. נתת לי מתנה עצומה! היכולת לממש את היעוד שלי, היכולת לייצר הזדמנויות בשביל עצמי ולא לחכות שהם יגיעו. נתת לי כלים לחיים. אני כל כך שמחה שהיכרתי אותך!"
  רחלי רביב גריברג
  מעצבת פנים
 • "הקורס של ליבי קודם כל שינה לי את המיינדסט, את כל התפיסה שהייתה לי לגבי מכירות. למדתי שמכירה יכולה להיות דבר פשוט וכיפי, אם מגיעים אליה מוכנים. כשהתפיסה השתנתה, היה לי הרבה יותר פשוט להוביל מהלכי מכירות בעסק שלי: הגעתי לכל שיחת מכירה עם תסריט שיחה מסודר, יודעת לזהות את סוג הלקוח שמולי, יודעת לתקשר עמו טוב יותר והתוצאות לא איחרו לבוא: שיפור של 20% במכירות תוך חודש בלבד! יש!"
  אפרת וינשטיין
  תוכן דיגיטלי מנצח
 • "מהסדנה של ליבי אני לוקח ביטחון עצמי, את יכולת החשיבה של מה אני מסוגל לתרום לאדם שעומד מולי ולאו דווקא מה אני יכול לקבל ממנו. אני ממליץ בחום ! וליבי היא אדם מדהים!"
  מאור ממן
  שחקן ויוצר
 • בכל משימה ליבי העניקה עוד ועוד טיפים...היא שיפרה כל אחד שהיה פה ברמות גבוהות והביאה מודלים מאוד מאוד טובים שעובדים! נהניתי מאוד מהסימולציות, מהתרגילים ומהאנרגיה שלה. ממליץ בחום לכל מי שרוצה לשפר את המכירות שלו, פשוט להגיע!
  צחי רוזנטל
  כסף באינטרנט
 • ליבי שלום, אני רוצה להודות לך על סדנת המכירות שעברתי אצלך. קיבלתי ממך שפע של טיפים ורעיונות יעילים איך להרכיב את המכירות של העסק שלי. אין ספק שיש לך ידע וניסיון רב בתחום ושאת מאוד מקצועית. מאז הסדנא, אני משתמשת בכלים שקיבלתי ממך ויש הצלחות בשטח. תודה,  
  ג'נטה חבקוק
  המלצה על סדנת מכירות

לקוחות שכבר למדו איך למכור

הגיע הזמן להעלות את אחוזי הסגירה שלך


כן! אני רוצה
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.